Czy to bajka, czy nie bajka...

, Samorząd Uczniowski, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

7 listopada odbył się w naszej szkole DZIEŃ BAJKOWY.

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszy bajkowy plakat.

A oto zwycięzcy:

klasa 2d (1 miejsce), klasa 3c  (2 miejsce) oraz kl. 2e i 7a (3 miejsce). Wyróżnienia otrzymały klasy: 2b, 2c, 3a, 3b, 3d oraz 3e.

Ponadto na przerwach można było posłuchać tego dnia muzyki pochodzącej z bajek (m.in.: z Królewny Śnieżki, Muminków, Koziołka Matołka, Pszczółki Mai, Reksia czy Kota Filemona). Zadaniem uczniów było odgadnięcie tytułów bajek, z których pochodziła muzyka.

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie uczniowie klasy III c w składzie: Adrian Biernat, Jakub Przeniosło, Łukasz Stefański, Adrian Rysak, Mateusz Zawadzki, Dawid Zbroja, Dominik Czmil, ponadto klasa II e: Paulina Soja, Wiktoria Cholewa, Karolina Cholewa, Mikołaj Baranowski, Wiktoria Biela, klasa 2b, którą reprezentowali: Jakub Hojda, Kamila Gamrat, Dagmara Czajęcka oraz klasa 3e: Patrycja Chmielarska i Patryk Szymaszek i klasa 2d: Szymon Pyciak.

Klasa pierwsza również włączyła się w zabawę. Dzieci przebrane za bohaterów z Kubusia Puchatka bawiły się w Stumilowym Lesie i odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie odbyły się dla nich zajęcia tematyczne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!