, Aktualności, Świetlica, Edukacja wczesnoszkolna

Dzień pluszowego misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś - maskotka powstał  ponad 100 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Święto sympatycznego pluszaka postanowili uczcić również najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77 Krakowie.

W tym dniu każdy uczeń miał do zabawy swojego misia. Na wstępie dzieci poznały historię ustanowienia dnia pluszowego misia. Zapoznały się też z postacią z bajek „Misiem Uszatkiem” Dzieci bawiły się razem z misiami przy piosenkach „Mis na spacer chce iść”, „Mis do przytulania”, „Jadą jadą misie”, przy wykorzystaniu chusty animacyjnej  spokojnie tuliły misie do snu. Wesoło podawały sobie misia oraz tańczyły do skocznej muzyki .

Brały udział w zabawach w rysowanie misia na kartce z zawiązanymi oczami, oraz przenoszeniem misia na brzuszku.

Na zakończenie uczniowie narysowali swojego misia i napisali wcześniej wymyślone imię. Dzień upłynął wesoło i przypominał dzieciom ,że miś jest dobry na smutki i radości.

Na fotorelację zapraszamy do galerii!

Jolanta Grzyb