EGZAMIN GIMNAZJALNY - CZAS... START!

, Komunikaty dla rodziców, Aktualności

Egzamin gimnazjalny składa się z 3 części. Każdą część stanowią 2 zakresy. Egzamin gimnazjalny trwa 3 dni.  Jego zaliczenie jest podstawą ukończenia szkoły.

EGZAMINACYJNY TERMINARZ:

Część humanistyczna odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. (środa):

– z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie

egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut).

– z zakresu języka polskiego

egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut).

Część matematyczno-przyrodnicza odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. (czwartek):

– z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia)

egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut (dla uczniów  ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut).

– z zakresu matematyki

egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut).

Część z języka obcego nowożytnego odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. (piątek):

– na poziomie podstawowym

– na poziomie rozszerzonym

egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 60 minut (dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 30 minut).

ORGANIZACJA EGZAMINÓW:

W dniach egzaminów uczniowie zgłaszają się do szkoły punktualnie! o godz. 8.15 pod wyznaczone sale egzaminacyjne (I zakres egzaminu) i 10.40 (drugi zakres egzaminu tego dnia).

O godzinie 8.30 (I zakres egzaminu) i 10. 45 (drugi zakres egzaminu tego dnia) rozpoczyna się wpuszczanie uczniów do sal.

Punktualnie o godzinie 9.00 (I zakres egzaminu) i 11.00 (II zakres) uczniowie otrzymują arkusze egzaminacyjne.

Obowiązują:

-         punktualność!

-         posiadanie ważnej legitymacji szkolnej,

-         bezwzględny zakaz wnoszenia urządzeń telekomunikacyjnych na salę egzaminacyjną,

-         strój galowy.

Na egzamin uczniowie przynoszą wyłącznie długopis  z czarnym wkładem, a na matematykę dodatkowo – linijkę.

Pozostałe szczegółowe informacje dotyczące procedur egzaminacyjnych przekażą uczniom wychowawcy.

Uczniowie klasy VII i klas II nie mają w tych dniach zajęć.

Drodzy Trzecioklasiści, życzymy Wam powodzenia :)