Jak to jest być żakiem? Sprawdzali uczniowie w czasie zajęć na UJ

, Niecodzienne wydarzenia, Z codziennika humanisty, Aktualności

W sobotę 27 maja 2017 r. grupa uczniów z klas 1, 2 i 3 pod opieką p. Grażyny Kiełb uczestniczyła w warsztatach językowych poświęconych frazeologii zorganizowanych przez studentów Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajęcia w formie gry miejskiej odbywały się w uniwersyteckich zaułkach, a dotyczyły frazeologizmów.

Na dziedzińcu Gołębnika (jak potocznie nazywany bywa budynek Wydziału Polonistyki na ul. Gołębiej) powitała nas Nawojka, pierwsza legendarna dziewczyna studiująca na uniwersytecie.

Na wstępie uczniowie otrzymali od niej indeksy i zostali podzieleni na grupy - mieszkańców różnych akademików.

Uczestniczyli w wykładach, ćwiczeniach, spotkaniach kół naukowych, zbierając przy tym punkty, zaliczenia i podpowiedzi w kopertach, które pomogły im rozwiązać ostatnie zadanie.

Były emocje, rywalizacja i dobra zabawa!