JEDZ I ŻYJ ZDROWO!

, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

26 października w naszej szkole odbyła się IV edycja Dnia Zdrowego Żywienia.

Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego przygotowywali się do tego dnia już od dłuższego czasu. Wybierali przepisy potraw, które mogliby przygotować na ten dzień, oraz wykonywali plakaty promujące zdrowy tryb życia.

Wszystkie potrawy zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na dużej przerwie. Dla najmłodszych uczniów – pierwszoklasistów przygotowany został poczęstunek na świetlicy szkolnej, dla starszych – stoiska z potrawami na holu drugiego piętra.

Każdy mógł spróbować przygotowanych przez uczniów soków, koktajli, sałatek owocowych i warzywnych, placków, ciasteczek, muffinek, kanapek, tortilli, a także szaszłyków owocowych i warzywnych. Nie zabrakło też świeżych jabłek i marchewek, jak również suszonych owoców i orzechów.

Akcja promująca zdrowy tryb życia cieszyła się, jak co roku,  dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów jak i pracowników szkoły.

Wszystkie potrawy rozeszły się bardzo szybko, ponieważ nie tylko były smaczne, ale również ładnie zaprezentowane i podane.

Można śmiało stwierdzić, że hasło „Jedz i żyj zdrowo” jest nie tylko ciągle aktualne, ale również jak najbardziej możliwe do wprowadzenia w życie przez każdego z nas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!