"Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek" ― Albert Einstein

, Biblioteka, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Z okazji Dnia Postaci z Bajek zorganizowanego przez Samorząd Szkolny, bibliotekę odwiedzili Krzyś oraz Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele czyli uczniowie klasy pierwszej. Po rzetelnym i szczegółowym sprawdzeniu czy rzeczywiście bajki goszczą na bibliotecznych regałach i po błyskawicznym zlokalizowaniu książeczek z Kubusiem Puchatkiem mili goście ze Stumilowego Lasu ochoczo wykonali przygotowane dla nich prace plastyczne, jednocześnie opowiadając o potrzebie czytania i rozszyfrowując znaczenie trudnego słowa "przyjaźń". Pokrzepieni Kubusiowym "małym co nieco" i obdarowani zakładkami do książek pożegnali biblioteczną krainę baśni, obiecując wrócić gdy poznają wszystkie literki i być wspaniałymi czytelnikami. Już nie możemy się doczekać! :)