Klasa 1a w Wioskach Świata

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

We wtorek 19 czerwca klasa I a wybrała się do Parku Edukacji Globalnej. Uczniowie odwiedzili sześć osad z różnych części świata – tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom poznali kulturę i tradycję zamieszkujących tam ludzi.

Dłużej zatrzymali się we wnętrzu indiańskiego tipi. W trakcie warsztatów wcielili się w członków indiańskiego plemienia. Poznali dzieje Indian, ich kulturę, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Podjęli również rozmaite wyzwania, podczas których ćwiczyli się we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł oraz umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce.