Lekcja geografii ... w języku niemieckim

, Języki obce, Aktualności

W piątek 17 marca uczniowie klasy 2e i 3e wraz z opiekunami p. Kruk i p. Karczewską uczestniczyli w twórczych warsztatach organizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie. Tym razem na zajęciach wykorzystane zostały tablety oraz książki z serii Leyo. Dzięki bezpłatnym aplikacjom książki te ożywają i proponują czytelnikom interaktywną naukę połączoną z zabawą.

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w lekcji geografii w języku niemieckim. Najpierw poznawali kierunki świata. Następnie korzystając z atlasu i tabletów docierali do ciekawych informacji na temat Nowej Gwinei oraz wysp Salomona. W drugiej części zajęć uczniowie, pracując w parach, studiowali mapę Europy, poznawali jej najważniejsze zabytki oraz rozwiązywali quiz interaktywny. Oczywiście wszystko to w języku niemieckim!

Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety z Instytutu oraz zaproszenie do korzystania z zasobów biblioteki. Ta lekcja języka niemieckiego na pewno długo zachowa się w pamięci naszych uczniów.