Międzynarodowym Projekt "KROKUS"

, Biblioteka, Aktualności

Pamiętacie, że jesienią przedstawiciele klas trzecich zasadzili cebulki żółtych krokusów przed szkołą. Po długiej zimie nadeszła wiosna, krokusy wreszcie zakwitły i cieszą nasze oczy. Przypominamy, że uczniowie biorą udział w Międzynarodowym Projekcie "KROKUS". Kwiaty mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej. Kolor żółty przypomina nam o żółtej gwieździe, którą Żydzi mieli obowiązek nosić w krajach pod rządami nazistów. Ale te piękne kwiaty przypominają nam także o tym, że nawet po najstraszniejszych wydarzeniach życie zaczyna się na nowo, a my możemy mieć nadzieję, że nadejdą lepsze czasy od tych, które przeminęły. O losach dzieci w czasie Holokaustu możecie przeczytać w takich książkach jak „Dziennik Anny Frank”, „Pamiętnik Dawida Rubinowicza”, „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku” Romy Ligockiej czy „Złodziejka książek” Markusa Zusaka.