„Mundek, Mundek, co z ciebie wyrośnie?”...

, Biblioteka, Aktualności

"- Mundek! Mundek! Co z ciebie wyrośnie?! - tak krzyczała mama małego i niesfornego chłopca Rajmunda (zdrobniale Mundek) z rodziny Kolbów. Wtedy nikt nie przypuszczał, że z tego małego chłopca wyrośnie święty..." (M. Kączkowska. "Ojciec Kolbe").
14 X 2020, w Dniu Patrona Szkoły biblioteka zaprosiła uczniów wraz z nauczycielami do obejrzenia plastyczno-literackiej wystawy okolicznościowej pt. „Mundek, Mundek, co z ciebie wyrośnie?” poświęconej życiu, działalności oraz męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe.
Wystawa została przygotowana w oparciu o zasoby biblioteczne, a jej celem było przypomnienie w tym ważnym dla naszej społeczności dniu niezwykłej biografii i heroicznej postawy człowieka, który oddał życie za współwięźnia w Auschwitz.