Ostatni dzień zajęć – „Muzeum Przyrodnicze.”

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Ostatni dzień zajęć – „Muzeum Przyrodnicze.”
18 czerwca 2019 roku uczniowie klas 1a, 4a i 7a udali się do Muzeum Przyrodniczego. Uczniowie mogli zobaczyć jedynego na świecie zachowanego w całości, wraz ze skórą i tkankami miękkimi nosorożca włochatego. Zobaczyli  m. in. największą sowę - puchacza, największego polskiego drapieżnika - niedźwiedzia brunatnego, największego leśnego czyściocha – borsuka oraz wiele innych zwierząt pospolitych i rzadkich, które możemy spotkać na terenie Polski. Dzieci oglądały wystawę  akwariów z fauną morską. Znalazły również tu znanego wszystkim Nemo - błazenka i krewetki czyszczące. Poszczególne akwaria prezentowały różnorodne ekosystemy z typowymi dla nich okazami ryb np. jeziora Tanganika, Malawi, deltę Amazonki z niezwykłym duchem amazońskim i żarłocznymi piraniami. Zobaczyliśmy również las tropikalny -  dobrze znane bananowce, cytrusy, kawę, kardamon i wanilię. Nie zabrakło także paproci i roślin owadożernych. Dopełnieniem całości był wodospad i oczko wodne wypełnione piraniami paku,  oraz dużymi glonojadami. Ta wystawa najbardziej  podobała się wszystkim,  w takich  klimatach wszyscy pomyśleli o zbilżających się wakacjach. Oglądaliśmy również motyle, które nas po prostu oczarowały. Kolejną atrakcją tego dnia w muzeum  były warsztaty,  podczas których mogliśmy dotykać zwierzęta: jeża pustynnego,węża, jaszczurkę,  dowiedzieliśmy się również o  ich sposobie życia, zdobywania pożywienia i kamuflażu. Po krótkim spacerze plantami dotarliśmy na odpoczynek  do kawiarni „Siesta” na pyszne lody.
Ta wycieczka wprowadziła nas w wakacyjny nastrój i wszyscy byliśmy zadowoleni na 100%.