Ślubowanie Klas Pierwszych

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Ślubowanie Klas Pierwszych

W naszej szkole, dzień 14 października 2020 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci klas pierwszych, ich Rodziców oraz nauczycieli. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna dla nich uroczystość – Pasowanie na Ucznia.

Dzieci troszkę nieśmiałe, ale dzielne, rozpoczęły swój występ Polonezem. Po przywitaniu wszystkich gości, dzieci miały możliwość zaprezentowania pierwszych umiejętności wokalnych,  tanecznych i recytatorskich zdobytych dzięki swoim nauczycielom. Zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w szkole i mogą przystąpić do ślubowania.

Następnie dzieci ślubowały  na Sztandar Szkoły oraz zostały uroczyście pasowane na Ucznia. Pani dyrektor Edyta Fular dokonała aktu pasowania  wypowiadając przy tym słowa „Pasuję Cię na Ucznia”.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką na dalsze lata nauki.

opracowała: Agnieszka Młodnicka