SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZINTEGROWANEGO PLANU DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 GIMNAZJUM NR 37 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KRAKOWIE

, Bezpieczeństwo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZINTEGROWANEGO PLANU DZIAŁANIA

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

GIMNAZJUM NR 37 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KRAKOWIE

W ramach Zintegrowanego Planu Działania, w roku szkolnym 2014/2015, zrealizowano następujące zadania:

1. Remont łazienki uczniowskiej na parterze.
  2. Wymiana bocznych drzwi w tzw. przełączce przed wejściem na salę gimnastyczną.
  3. Remont szatni uczniowskich (dalsza wymiana drzwi).
  4. Na bieżąco wycinane były zarośla zasłaniające widoczność w okolicy szkoły.
  5. Modernizacja monitoringu szkolnego.
  6. Rada Dzielnicy wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową zainstalowały/zmodernizowały oświetlenie na plantach wokół szkoły.
  7. Spółdzielnia Mieszkaniowa wymieniła kosze na śmieci wokół budynku szkoły.
  8. Utrzymanie wchodzenia/wychodzenia do/ze szkoły wyłącznie górnym wejściem – zamknięcie wejścia dolnego od strony szatni. W czasie przerw przy wejściu dyżurują nauczyciele, podczas lekcji drzwi są zamknięte.
  9. Utrzymanie zakazu wychodzenia poza budynek szkoły. Zorganizowanie możliwości spędzania długich przerw na terenie boiska szkolnego pod nadzorem nauczycieli dyżurujących (w okresie letnim).
  10. Doskonalenie systemu organizacji dyżurów nauczycielskich.
  11. Przeszkolenie uczniów klas pierwszych w zakresie odpowiedzialności karnej – zajęcia prowadzone przez specjalistów ds. nieletnich VII Komisariatu Policji.
  12. Zajęcia dot. cyberprzemocy dla uczniów klas pierwszych, prowadzone przez strażnika  miejskiego.
  13. Zorganizowanie cyklu warsztatów dla: klas pierwszych – Pierwszy rok, pierwszy krok, klas drugich – z zakresu profilaktyki uzależnień: Mądry nastolatek, dla klas trzecich – Efekt motyla,  prowadzonych przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień.
  14. Zrealizowanie projektu „Pierwszy rok, pierwszy krok”:  zajęcia warsztatowe dla klas I, spotkanie dla wychowawców klas I, warsztaty dla Rady Pedagogicznej, spotkanie dla rodziców uczniów klas I.
  15. Zrealizowanie projektu „Bardziej świadomy, bardziej bezpieczny”, przy współpracy ze Strażą Miejską i Policją.
  16. Przeprowadzenie i opracowanie badań ankietowych dot. Poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.
  17. Na bieżąco podejmowano działania profilaktyczne, interwencyjne (m.in. poprzez mediacje, rozmowy profilaktyczno-ostrzegawcze itp.).
  18. Utrzymywano stałą współpracę z: Policją, Strażą Miejską, Sądem, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 4, placówkami terapeutycznymi, MOPS-em, świetlicami socjoterapeutycznymi, parafiami, Radą Dzielnicy XV.

Opracowanie:

Alicja Czudec-Czyrnecka