Szkolny Punkt Informacji i Kariery

, Sukcesy, Aktualności

Na terenie szkoły powstał Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa) umożliwiający realizację doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów. Zadania w SPInce realizować będzie doradca zawodowy zatrudniony w szkole.

Rekrutacja uczniów do SPInKi rozpocznie się 4 września 2017 roku. Programem zostaną objęci uczniowie obecnych klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Rekrutacja uczniów odbywa się zgodnie z Regulaminem rekrutacji zamieszczonym w zakładce O nas/ Projekty i współpraca. Lista uczniów zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie będzie dostępna w sekretariacie szkoły i SPInce.

Formy wsparcia w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego

1. Adresatami działań w ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego w ramach Szkolnego Punktu Informacji i Kariery są przede wszystkim uczniowie oraz ich rodzice.
  2. Wsparcie doradcze polega na realizacji warsztatów w klasach II-III i zakończone jest stworzeniem Indywidualnego Planu Działań dla uczniów (wg decyzji doradcy - w klasie II lub III).
  3. Ponadto doradca prowadzi ogólnodostępne dyżury dla uczniów, a także spotkania z rodzicami i radą pedagogiczną oraz organizuje różne formy aktywności dla uczniów np. wizyty zawodoznawcze na Festiwalu Zawodów, w przedsiębiorstwach, w Centrach Kształcenia Praktycznego.
  4. Do zadań realizowanych przez doradcę w SPInKa należeć będzie również organizacja spotkań z rodzicami na temat doradztwa edukacyjno-zawodowego

Szczegółowe informacje uczniom klas gimnazjalnych przedstawią wychowawcy  już 4 września !

Alicja Czudec - Czyrnecka