„Tropiciele tajemnic” - gra edukacyjna

, Biblioteka, Aktualności

W dniu 13 grudnia 2016 roku uczniowie z  kl. 1a wraz z opiekunami wzięli udział w  grze edukacyjnej  „Tropiciele tajemnic”.  Zajęcia zostały przeprowadzone w Bibliotece Publicznej Filia 8 na os. Boh. Września.

Uczestnicy gry wcielili się w rolę detektywów rozwiązujących zagadki. Otrzymali specjalne legitymacje, kartki i ołówki ułatwiające pracę. W trakcie śledztwa poruszali się po "książkowym szlaku" i rozwiązywali zadane zagadki. Według wskazówek zapisanych na zakładkach w konkretnych tomach wyszukiwali odpowiednie pozycje książkowe zbierając fragmenty rozwiązania. Korzystali przy tym z mapy, katalogu i oznaczeń bibliotecznych oswajając przestrzeń biblioteki.

Gra została przygotowana przez Fundację Szablą i Piórem przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Małopolskiego (program Małopolskie Czytanie) oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Celem gry jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że książki są potencjalnym źródłem wiedzy i odpowiedzi na wiele pytań. Gra ma zachęcić uczestników do częstszego sięgania po książki, powrotu do lektur wykorzystanych w grze.