Uroczyste obchody Dnia Patrona

, Niecodzienne wydarzenia, Z codziennika humanisty, Aktualności

13 października br. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po niej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 77 w Krakowie, klasy drugie gimnazjum rywalizowały w konkursie wiedzy o świętym Maksymilianie, a klasy trzecie wraz z wychowawcami udały się na projekcję filmu o świętym pt. „DWIE KORONY”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

A oto niektóre z wypowiedzi uczniów po obejrzeniu dokumentu o świętym Maksymilianie:

„Najbardziej poruszył mnie fragment, w którym Maksymilian i inni więźniowie przebywali w bunkrze głodowym, oraz to, jak jego postawa wpłynęła na esesmanów, najpierw pozwolili mu na zamianę z innym więźniem, a potem to, że to była ostatnia śmierć głodowa w Auschwitz”

„Jego pomyły miały przyszłość, projekt rakiety wymiata”

„Założenie klasztoru w Nagasaki… przewidział zrzucenie bomby atomowej …”