Warsztaty dla Małych Odkrywców

, Języki obce, Samorząd Uczniowski, Niecodzienne wydarzenia, Z codziennika humanisty, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Sport, Aktualności

We wtorek i w środę 4 i 5 kwietnia 2017 r. mieliśmy w naszej szkole – od 1. września Szkole Podstawowej nr 77 w Krakowie – bardzo miłych gości. Przybyły do nas dzieci z grup przedszkolnych z wychowawcami, aby wziąć udział w warsztatach dla Małych Odkrywców.

Po przywitaniu organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników w podróż niezwykłym pociągiem. Rozpoczęła się ona w szkolnym holu, gdzie uczennice starszych klas przedstawiły „Lokomotywę” zainspirowaną wierszem Juliana Tuwima.

Stoi na stacji lokomotywa, Wszystkich zaprasza, by świat odkrywać,

Zdobywać wiedzę, badać przyrodę, Czas już zaczynać wielką PRZYGODĘ!

Przewodnicy, w roli których wystąpili uczniowie naszego gimnazjum, prowadzili grupy do kolejnych STACJI, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji.

1. O rany! Wulkany!

Na stacji przyrodniczej dzieci mogły zaobserwować pokazy zjawisk chemicznych i fizycznych związanych z energią – były tam między innymi: czynne chemiczne wulkany, wyładowania elektryczne, para z lokomotywy czy ogień z paszczy wawelskiego smoka. Przedszkolaki samodzielnie wywoływały także kolorowy wiatr. Eksperymenty przyjmowane były z ogromnym entuzjazmem, cały czas coś buchało, świeciło, iskrzyło i sypało popiołem.

2. Funny and easy

Kolejnym etapem podróży była kolorowa kraina języka angielskiego. Nasi goście brali udział w zabawach ruchowych, w czasie których powtórzyli i utrwalili angielskie nazwy kolorów. Wiele radości przyniosły zabawy z piłkami, balonami, owocami, kolorową chustą animacyjną, a także interaktywna gra na tablicy multimedialnej. Dzieci bez problemu wykonywały polecenia wydawane w języku angielskim, za co otrzymały kolorowe naklejki.

3. Ahoj, przygodo!

Mała sala gimnastyczna zamieniła się w krainę przygody. Dzieci wyruszyły na poszukiwanie pirackiego skarbu. Aby go zdobyć, przedszkolaki musiały, posługując się mapą świata, wykonać kolejne zadania ruchowe na czterech stacjach – kontynentach (np. strzał do bramki kijem hokejowym, skoki z wyspy na wyspę, rzut kulą śnieżną do celu). Na każdym kontynencie dzieci zdobywały monety, mogły powitać zwierzęta żyjące w tym miejscu i poznać ciekawostki związane ze środowiskiem przyrodniczym. Na ostatnim kontynencie czekał ukryty skarb…

4. Zrób to sam

Na stacji artystycznej nasi goście samodzielnie wykonywali z przygotowanych elementów ozdobne spinacze z kolorowymi zwierzętami – sala jadalni zaroiła się od motylków, ośmiorniczek, świnek, biedronek i pszczółek. Każdy mógł ozdobić zwierzątko według swojego pomysłu.  Po zakończonej pracy dzieci miały okazję obejrzeć pokaz Capoeiry w wykonaniu ucznia naszego gimnazjum i z wielką ochotą wzięły udział w krótkich warsztatach tej niezwykłej sztuki walki.

Na zakończenie Warsztatów nasi goście zostali zaproszeni na dużą salę gimnastyczną, gdzie wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zatańczyli „Czekoladę’. Po pożegnaniu przez panią Dyrektor Mali Odkrywcy wychodzili pełni wrażeń i uśmiechnięci od ucha do ucha, niosąc drobne upominki i nagrody zdobyte w czasie zajęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali to niezwykłe wydarzenie oraz uczniom, którzy włączyli się w warsztaty i oprowadzali naszych miłych gości.

Wszystkich zainteresowanych Szkołą Podstawową nr 77

zapraszamy na DNI OTWARTE w sobotę 22 kwietnia 2017 r. w godzinach 10.00 – 13.00.

Fotorelacja z Warsztatów dla Małych Odkrywców