Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych uczniów

, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Aktualności, Świetlica, Edukacja wczesnoszkolna

W środę 7 lutego odbyły się w naszej szkole drugie z cyklu zajęć adaptacyjnych  dla przyszłych uczniów pod hasłem: „Tropem szkolnych korytarzy... do sali przyrodniczej”.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z elementami kultury i tradycji czterech państw europejskich. Podczas zabawy w integracyjnym pociągu reagowali na pauzę w muzyce. Następnie zostali zaproszeni do śpiewu w języku francuskim, zatańczyli hiszpański taniec flamenco. W dalszej kolejności wyszukiwali na ilustracji  przedmioty w pizzerii Paolo na głoskę p. Wykonywali flagę Unii Europejskiej oraz malowali flagi poznanych państw. Mieli również możliwość udziału w treningu piłki nożnej oraz w innych zajęciach sportowych.

W sali przyrodniczej oglądali preparaty pod mikroskopem. Z wykorzystaniem modelu człowieka poznali jego budowę wewnętrzną. Oglądali prace gimnazjalistów, np. budowę komórki roślinnej i zwierzęcej, model kwasu DNA, piramidy zdrowego żywienia. Chętni uczestnicy mogli poddać się bandażowaniu.

Zapraszamy wszystkich chętnych na następne zajęcia pod hasłem:

„Młodzi artyści. Roboty – ozoboty – kodowanie przez rysowanie”,

które odbędą się w środę 7 marca br. w godz. 17.00 – 18.00