Zapraszamy na kolejne zajęcia adaptacyjne

, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Aktualności, Świetlica, Edukacja wczesnoszkolna

7 marca 2018 roku odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia adaptacyjne pt. „Młodzi artyści. Roboty – Ozoboty – kodowanie przez rysowanie”.

Na początku uczestnicy wkroczyli na „wiosenną łąkę”, na której zapoznali się z etapami rozwoju motyla. Następnie zamienili się w artystów. Wykorzystując własną wiedzę i wyobraźnię lepili z plasteliny swoją oryginalną gąsienicę, a potem wykonywali motyla, który kiedyś z niej powstanie.

W kolejnej sali dzieci bawiły się z panią Wiosną. Wraz z nią wymiatały kurze, grabiły liście do muzyki z wykorzystaniem kolorowych wstążek. Nauczyły się  refrenu piosenki „W marcu jak w garncu”, który rytmicznie wygrywały na instrumentach perkusyjnych. Naśladowały pierwsze odgłosy wiosny grając w orkiestrze do utworu „Symfonia dziecięca” Mozarta. Podczas zajęć nie zabrakło swobodnej improwizacji ze wstążką oraz wesołej zabawy integracyjnej „Pralka”.

W pracowni multimedialnej odbyły się zajęcia poświęcone programowaniu i robotyce. Przyszli kandydaci mieli do dyspozycji Ozoboty – inteligentne świecące roboty. Za pomocą kolorowych kodów (rysowanie na kartce papieru) programowali zadania, które wykonywało urządzenie. Młodzi artyści rozwiązywali łamigłówki komputerowe oraz mogli korzystać z tablicy interaktywnej.

Zapraszamy wszystkich chętnych na następne zajęcia adaptacyjne pod hasłem:

Ale jaja...- skrzydlaci przyjaciele

- warsztaty multimedialne – programowanie, robotyka: ozoboty,                            magiczny dywan

- eksperymenty z jajami w sali przyrodniczej,

które odbędą się w środę 11 kwietnia br. w godz. 17.00 – 18.00