„Boże Narodzenie. Czas niecodzienny.”-warsztaty w muzeum.

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

„Boże Narodzenie.  Czas niecodzienny.”-warsztaty w muzeum.

Dzieci z klasy 1a uczestniczyły w warsztatach świątecznych w Muzeum Etnograficznym.  Zwiedziły  chatę góralską sprzed stu lat. Zobaczyły jej  wnętrze i wyposażenie.  Dowiedziały się jak  wyglądało w niej życie. Próbowały  w trakcie warsztatów dowiedzieć się:

Co wspólnego z Bożym Narodzeniem ma pająk, srebrna moneta i ostry gwóźdź? Do czego mogą służyć świąteczne porządki? Gdzie szukać produktów na wigilijny stół? Dzieci poszukiwały źródeł rodzinnych tradycji. Poznały znaczenie świątecznych smaków i symboli. Odkryły tajemnice tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Na koniec dzieci wykonały ozdobę choinkową  ptaszka .Choinka w klasie ozdobiona ptaszkami wykonanymi na warsztatach będzie wyglądać wspaniale.