Dzień Języków Obcych.

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Dzień Języków Obcych.

W dniu 10 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wszystkie klasy świętowały ten dzień w przebraniach, strojach ludowych i kolorach wcześniej wylosowanego kraju.  Sale były pięknie udekorowane flagami i symbolami różnych nacji europejskich i anglojęzycznych.

Każdy zespół klasowy prezentował swój kraj przed trzyosobowym jury - z wykorzystaniem tańca, śpiewu, przygotowanej w sali scenografii i ciekawostek. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy zeszły na dużą salę gimnastyczną i zaprezentowały swoje państwo: kolory flagi państwowej, słynne postaci oraz okrzyk w języku danego kraju. Po powrocie do sal lekcyjnych uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz przygotowywali indywidualne prace plastyczno-językowe. W tym dniu w naszej szkole było bardzo kolorowo i wesoło. To był wspaniały dzień zabawy, uczący tolerancji, zrozumienia i szacunku dla różnych kultur, religii i sposobów życia.

Prace plastyczno-językowe oraz quizy wiedzy zostaną nagrodzone oceną, natomiast wyniki konkursów indywidualnych (konkursu piosenki oraz konkursu na najlepsze przebranie) oraz zdjęcia w naszej Galerii już niebawem…

Zespół Języków Obcych