Europejski Dzień Języków

, Języki obce, Aktualności

Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, święto zainicjowane przez Radę Europy w 2001 roku, które podkreśla rolę wspólnego dziedzictwa kulturowego. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły wykonywali na lekcjach angielskiego różne prace plastyczne poświęcone językom obcym. Klasa 8 projektowała i wykonywała emotikony wyrażające: radość, smutek, złość oraz inne uczucia, a następnie opisywała je za pomocą różnych języków europejskich. Uczniowie klasy 6 wybierali swoje ulubione słowo i szukali jego ekwiwalentu w innym języku. Piątoklasiści ozdabiali drzewo językowe różnokolorowymi liśćmi z obcobrzmiącymi zwrotami. Uczniowie  klas 4 wykonywali projekty koszulek z symbolami i flagami europejskimi, rozmawiali o powodach nauki języków obcych oraz  poznawali zwroty, jakich na co dzień używają Europejczycy.

Uczniowie klas młodszych również włączyli się w obchody tego święta. W tym dniu dzieci miały okazję obejrzeć fragment animowanego filmu pt. „Kraina Lodu”, w którym  piosenkę przewodnią wykonano w 25 językach. Rozmawiały też m. in. o korzyściach jakie wiążą się z nauką języków obcych, rozpoznawały pozdrowienia w różnych językach europejskich, a następnie kolorowały flagi poszczególnych państw.