Europejski Dzień Języków 2021

, Języki obce, Aktualności

Europejski Dzień Języków 2021

W dniu 27 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to uroczystość krajów i języków europejskich, którą celebruje się w Europie już po raz dwudziesty.

Z tej okazji uczniowie brali udział w klasowych konkursach i mieli do wykonania różne zadania: kolorowanie europejskich flag, wykonywanie dwujęzycznych fiszek, projektowanie koszulek z logo Europejskiego Dnia Języków, czy tworzenie kartek urodzinowych z okazji okrągłej rocznicy święta. Uczniowie wyszukiwali także ciekawostki dotyczące wylosowanego kraju i zapoznawali się z zapisem i brzmieniem popularnych wyrazów lub zwrotów, takich jak: „szkoła”, „cześć”, „dzień dobry” czy „szczęśliwych urodzin” w językach europejskich. Za poprawną odpowiedź na pytania konkursowe można było otrzymać słodką nagrodę.

Uczniowie klasy 5 i 7 brali udział w quizach wiedzy, odpowiadając na pytania ukryte pod kodami QR oraz rozpoznając zwrot: „Porozmawiaj ze mną” w różnych językach. Również nauczyciele i pracownicy szkoły musieli wykazać się podstawową wiedzą językową, ponieważ byli „przepytywani” przez uczniów. W tym dniu wesoło i twórczo spędziliśmy czas!

Zespół ds. Języków Obcych