Сусід (SUSID) - Sąsiad- polsko-ukraińskie warsztaty artystyczne

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Сусід (SUSID) - Sąsiad - polsko - ukraińskie warsztaty artystyczne

Za nami I etap projektu, którego celem jest integracja i współpraca polsko-ukraińska. Kultura i sztuka stają się narzędziem do osiągnięcia tego celu. Uczestnicy - uczniowie polscy i ukraińscy rozwijali zainteresowania inną kulturą w oparciu o działania artystyczne, poznali utwory muzyczne charakterystycznych dla naszych narodów. Wzajemna nauka i czynny udział w warsztatach to doskonała okazja wspólnej zabawy.

Klasy drugie i trzecie uczestniczyły w kameralnym spotkaniu z pieśnią i tańcem ukraińskim. Wspólne śpiewanie pieśni przybliżyło do siebie dwie kultury oraz zintegrowało dzieci polskie i ukraińskie. Weronika z klasy 2 b pięknie i odważnie zaśpiewała „Hej, sokoły” w języku ukraińskim. Łucja z klasy 3 b i Kuba z klasy 2 b wystąpili z melodią graną na glinianych ptaszkach. Radości dodawał nam hasający wokół nas Lajkonik.

Zajęcia zorganizowano dzięki środkom pozyskanym z UNICEF.

Kolejne działania już niebawem...