Wycieczka klas drugich do Jaskini Wierzchowskiej.

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Wycieczka klas drugich do Jaskini Wierzchowskiej.

W czwartek 7 października uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Jaskini Wierzchowskiej.

Wędrówka podziemnym labiryntem wąskich, prawie ciemnych korytarzy, dostarczyła wielu wrażeń i emocji. Dzieci odwiedziły Salę z Kotłami, Hotelik, Salę Balową oraz Salę Człowieka Pierwotnego. Z uwagą słuchały opowieści pani przewodnik o życiu ludzi w czasach prehistorycznych. Na swej drodze mijały makiety dawnych mieszkańców tych terenów - niedźwiedzia, lwa, hieny oraz człowieka pierwotnego. Dużą atrakcją była obserwacja śpiących nietoperzy – podkowców małych.

W jaskini, w czasie wspólnych gier i zabaw, uczniowie mieli też okazję przećwiczyć umiejętności niezbędne myśliwym z epoki kamienia łupanego.

Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbaski i chleba.

Czas spędzony na wycieczce na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich dzieci.