Wyjście do WIOSEK ŚWIATA

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Wyjście do WIOSEK ŚWIATA

W piątek 13 maja klasy 1 c i 2a wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej.

Na początku uczniowie zwiedzili sześć osad z różnych części świata. Zobaczyli tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, doświadczyli tamtejszej kultury i tradycji.

Później wszyscy uczestniczyli w warsztatach tematycznych.

Uczniowie klasy pierwszej odkryli fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Dowiedzieli się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. W czasie różnorodnych zabaw poznali zarówno tradycyjną, jak i nowoczesną strony życia Innuitów.

Uczniowie klasy drugiej odkrywali kulturę Indian – poznali ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Oprócz wiedzy, młodzi podróżnicy zdobywali także liczne sprawności – ścigali się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł oraz  umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce.