Zielona Szkoła klas 2a i 2c w Kasince Małej

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Zielona Szkoła klas 2a i 2c w Kasince Małej

Uczniowie z klasy 2a i 2c uczestniczyli w programie  Zielonej Szkoły  w Bazie Szkolno- Wypoczynkowej ”Lubogoszcz” w Kasince Małej w dniach 17.10 -21.10. 2022r. Ośrodek  położony jest w  malowniczym miejscu w lesie. W trakcie wypoczynku uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach :przyrodniczych, artystycznych, ruchowych. Każdy dzień zachęcał do kontaktu z przyrodą i poznawania kultury i tradycji Zagórzan. Odwiedzaliśmy ciekawe miejsca –Muzeum w Gorczańskim Parku Narodowym, pasiekę, gospodarstwo agroturystyczne. Spacerowaliśmy z przewodnikiem po lesie oznaczoną ścieżką edukacyjną  wzbogacając wiedzę przyrodniczą. Gościliśmy również ratowników GOPR z Grupy Podhalańskiej, którzy prowadzili zajęcia w terenie organizując akcję ratowniczą i park linowy. Zdobyliśmy  wiedzę na temat różnorodnych ziół oraz tropów i śladów w przyrodzie. Poznaliśmy przyśpiewki i taniec Zagórzan- konika. Nie zabrakło spontanicznych zabaw na sprzęcie wokół ośrodka i zabaw integracyjnych oraz ogniska na zakończenie wypoczynku. Jedzenie też było zdrowe, oraz różnorodne, a porcje jedzenia zbyt duże.

Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie, zainteresować się czymś bardziej. Wspaniała pogoda zachęcała do pobytu na czystym i rześkim powietrzu. Przyczyniła się do wykorzystania każdej chwili do zabaw i wędrówek. Wróciliśmy wypoczęci i pełni wrażeń. Długo będziemy wspominać ten wypoczynek  i razem spędzony czas.