Otwartość serc

, Aktualności

Mówi się, że warto pomagać, bo dobro wraca.

Ja uważam, że warto pomagać, dlatego że warto pomagać.

Bo     nawet, jeśli dobro do Ciebie nie wróci, to poleci gdzieś w świat

i uczyni go lepszym dla innych.

Mnie to wystarczy.

Seweryn Dzierżak # Fabryka Dobra

Wraz z nadejściem grudnia rozpoczyna się czas szczególny, czas  wzajemnego  obdarowywania prezentami z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia, czas życzeń i życzliwości dla innych.

W naszej klasie czynienie świątecznego dobra zaczęło się od udziału w projekcie fundacji „Fabryka Dobra” Zostań Świętym M! Jego adresatami są chore dzieci i ich rodzeństwo, a także  dzieci i młodzież  z placówek opiekuńczo - wychowawczych i pogotowia dla dzieci. Okazało się, że uczniowie klasy 7a wraz z rodzicami i wychowawcami chcą oraz mogą odpowiedzieć na jeden z listów  i stali się wysłannikami św. Mikołaja - przygotowali paczkę zapełnioną tym, o co w swoim liście prosiła Oliwia.

Św. Mikołaj pamiętał też o siódmoklasistach, którzy dzięki niemu wybrali się na kręgle.
Grudniowy czas dzielenia się dobrem znalazł także swój wyraz w świątecznym spotkaniu klasy.

Wzajemna życzliwość  niech zostanie z nami na każdy dzień Nowego Roku!

Zdjęcia upamiętniające  wspólne świętowanie znajdują się w galerii…