Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

, Samorząd Uczniowski

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

, Samorząd Uczniowski

10 października na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego ustanowiła to święto, aby zwrócić szczególną uwagę m.in. na dbanie oraz promocję zdrowia psychicznego.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

, Samorząd Uczniowski

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa i ma na celu podniesienie świadomości dotyczącej tej choroby. 22 marca, w poniedziałek, załóżmy kolorowe skarpetki nie do pary.

Dzień dinozaura

, Samorząd Uczniowski

W piątek, 26 lutego, obchodziliśmy w szkole Dzień Dinozaura. Dzieci na lekcjach i na świetlicy szkolnej uczyły się o tych prehistorycznych stworzeniach.