25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

16 października cały świat kierował wzrok na Watykan. Od 25 lat Polak – Jan Paweł II podejmuje służbę Bogu i człowiekowi na Stolicy św. Piotra. Nasza Szkoła włączyła się w to międzynarodowe świętowanie. W szkole był nieco zmieniony porządek lekcji.
Jako wotum wdzięczności za owoce działalności Papieża udaliśmy się do kościoła św. Maksymiliana na wspólną modlitwę różańcową. Przybliżając nauczanie Jana Pawła II, przekazane podczas pielgrzymek do Polski, rozważaliśmy Tajemnice Światła w intencjach Papieża. Różaniec prowadzili uczniowie klas trzecich oraz klasy II H. Następnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu dotyczącym życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wykonanym przez uczniów naszej Szkoły.
W Szkole zostały wyeksponowane zdjęcia i myśli papieskie na wystawie pt. „Każdy powrót do Polski to tak, jak powrót pod znajomą strzechę rodzinnego domu” (Wrocław 1997).
Trud pracy szkolnej, szczególnie w tym dniu, ofiarowaliśmy w intencjach Papieża.