29 września 2022 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym.

, Z codziennika humanisty, Aktualności

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja   w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć  o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości przez społeczność szkolną.

Oto wyniki X (powyżej 75%) Ogólnopolskiego Dyktanda - etapu szkolnego:

I najlepszy wynik i najwyższą liczbę punktów zdobyła Natalia Wojnicka z kl.4a

II wynik uzyskał Stefan Starowicz z kl. 5a,

III wynik uzyskali:  Filip Lonka z kl. 5a, Kamila Kmiecik z kl. 4c,

a IV wynik:  Mateusz Majcherkiewicz z kl.4a, Igor Żaba z kl.5a,Tymon Bocho z kl. 6a.

Gratulujemy!

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Natalia Wojnicka - uczennica klasy IV a.

Życzymy powodzenia  26 października 2022 r. podczas etapu wojewódzkiego!