AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2023

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2023

Jak co roku, w trzecim tygodniu września, nasza Szkoła przyłączyła się do Akcji Sprzątania Świata. Oficjalne hasło tegorocznej edycji to: „Sprzątanie łączy ludzi”.      Nie inaczej było u nas.

Uczniowie wszystkich klas, łącznie z naszą „Zeróweczką”, na godzinie wychowawczej wyszli zbierać śmieci w najbliższej okolicy oraz w pobliskim parku. Muszę przyznać, że nikt nie próżnował. Wszyscy rozglądali się wokół siebie, a niektórzy nawet wchodzili w najdziksze ostępy, by wydobyć porzucone puszki, butelki, stare koła od roweru…  Dodatkową korzyścią wyniesioną z udziału w tej akcji był dopisujący uczniom dobry humor oraz możliwość współpracy z rówieśnikami podczas porządkowania zielonych terenów otaczających Szkołę Podstawową nr 77.

Uczniowie młodszych klas dodatkowo wykonali piękne plakaty i pomysłowe prace związane z 30 edycją akcji, które teraz można podziwiać w salach lekcyjnych.

Koordynator akcji

Alicja Kamińska