Chemicznie i fizycznie, czyli wybuchowo i fantastycznie - wykłady i pokazy doświadczeń w ramach projektu RKK

, Niecodzienne wydarzenia, Świat matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Aktualności

Wykłady i pokazy doświadczeń z chemii i fizyki

W dniu 30.11.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i pokazach doświadczalnych z chemii oraz fizyki, prowadzonych przez Pracowników Naukowych AGH w Krakowie. Było kolorowo, wybuchowo i ciekawie. Uczniowie mogli osobiście doświadczyć i utwierdzić się w przekonaniu, że prawa chemiczne i fizyczne znajdują odzwierciedlenie w życiu codziennym.

A było ooooooo.:

reakcjach chemicznych występujących podczas gotowania, pieczenia, jak i stylizacji włosów, paznokci oraz higieny,

praktycznym zastosowaniu dostępnych produktów spożywczych, jako odczynników w reakcjach chemicznych

zjawiskach fizycznych obserwowanych w przyrodzie: burza, grzmoty, błyskawice, wiatr, deszcz, tornada, dlaczego samoloty latają…

Zajęcia te utrwalały wiedzę i umiejętności zdobyte przez uczniów w gimnazjum. Poprzez udział w tego typu formie zgłębiania wiedzy młodzi ludzie doświadczyli, jak można uczyć się poprzez zabawę. Uśmiech i zadowolenie towarzyszyły im do ostatniej chwili spotkania z naukowcami.

Zapraszamy na fotorelację część I

i część II !