Czeska przygoda klas 7 i 8 – nasza wyprawa do Pragi!

, Z codziennika humanisty, Aktualności

W ostatnich dniach uczniowie klas siódmych i ósmych wyruszyli

na wspólną wyprawę do jednego z najpiękniejszych miast Europy – magicznej Pragi.

Pogoda dopisała idealnie: słońce towarzyszyło nam na każdym kroku,

podkreślając urok „Złotego Miasta”.

 

          

 

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Hradczan,

gdzie podziwialiśmy majestatyczny Zamek Królewski

oraz architektoniczną perłę – Katedrę św. Wita.

  Wielką atrakcją był spacer legendarną Złotą Uliczką,

która swoimi miniaturowymi domkami przeniosła nas w czasie

do epoki dawnych rzemieślników i alchemików - wyglądała jak wyjęta prosto z bajki.

 

    

 

Kolejnym punktem programu był spacer słynnym Mostem Karola.

Poznaliśmy fascynujące historie i legendy ukryte w jego rzeźbach,

a widok na Wełtawę w promieniach słońca zapierał dech w piersiach.

Dalej malowniczymi uliczkami ruszyliśmy w stronę Rynku Staromiejskiego,

by zobaczyć słynny zegar astronomiczny Orloj.

 

             

 

Nie zabrakło też czasu na chwilę refleksji przy kolorowej,

pełnej graffiti Ścianie Lennona, symbolu wolności i pokoju.

 

         

 

Wspólnie próbowaliśmy lokalnych przysmaków – zapach świeżych trdelników

(tradycyjnych ciastek) towarzyszył nam niemal wszędzie!

 

     

 

To był wyjątkowy czas, w którym nauka historii połączyła się z czystą przyjemnością bycia razem.

To przede wszystkim czas relaksu, radości i wspólnej zabawy.

Wycieczka była świetną okazją, by się zintegrować i nacieszyć wspólnymi chwilami poza szkolnymi ławkami.

 

Wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach

i głowami pełnymi pięknych wspomnień!

 

Zapraszamy do galerii!