Czytamy, czytamy a potem zagadki o skarpetkach odgadujemy.

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Czytamy, czytamy a potem zagadki o skarpetkach odgadujemy.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek(czterech prawych i sześciu lewych)”Justyny Bednarek to kolejna lektura szkolna, z którą dzieci z klasy 2a zapoznawały się przez dziesięć dni. Słuchały  przygód skarpetek tych smutnych, wesołych, niebezpiecznych i wzruszających. Każdego dnia dzieci słuchały z coraz większym zaciekawieniem.

Prawie wszystkie egzemplarze lektury zostały wypożyczone z biblioteki szkolnej. Dzieci postanowiły czytać książkę jeszcze raz w domu. Uczniowie mieli możliwość wypowiadania się i opisania przygody, która najbardziej im się podobała. Odgadywały, zagadki o skarpetkach z lektury, oraz wymyślały przygodę swojej ulubionej skarpetki. Opowiadały też o swojej skarpetce, którą miały na nodze. Przeprowadziły dialog ze skarpetką kolegi lub koleżanki. Ukoronowaniem lekcji z lekturą szkolną była praca plastyczna „Moja wymarzona skarpetka.” Dzięki  różnorodnym materiałom plastycznym powstały przepiękne prace. Książka  bardzo podobała się wszystkim ,dlatego podjęliśmy decyzję, że będziemy czytać drugą część książki  w wolnym czasie.