Dzień Języków Obcych

, Języki obce, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W czwartek, 7 lutego, w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Jest to coroczna impreza cykliczna, odbywająca się od wielu lat i ciesząca się coraz większą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

W tym roku również zaplanowano wiele atrakcji, quizów i konkursów  indywidualnych oraz klasowych. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego podczas rozwiązywania zagadek i krzyżówek w konkursie The CrosswordMasters. Konkursy zostały opracowane tak, by każdy uczeń, niezależnie od poziomu klasy, mógł wykazać się swoją wiedzą i rozwinąć swoje umiejętności. Odbyły się również Quiz o Australii dla klas 3 Gimnazjum oraz projekcja filmu z pytaniami dla klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej. Dla klasy 4 Szkoły Podstawowej przewidziano naukę piosenek.

Jak co roku, najważniejsze jednak i najbardziej wyczekiwane konkursy odbyły się na sali gimnastycznej.

Uczniowie  naszej szkoły  przygotowali stanowiska prezentujące różne kraje. Uczniowie mieli na sobie piękne stroje z prezentowanych krajów – Rosji, Turcji, Bahamów, Australii, Kanady, Grecji, Włoch, Brazylii. Na stolikach prezentowano potrawy z danych krajów. Przy każdym stoliku wisiał plakat przybliżający kulturę, sztukę i geografię prezentowanego obszaru.

W tym roku, tak jak w roku ubiegłym, do oglądania stanowisk zaprosiliśmy klasy młodsze - 1a, 1b oraz 2a. Uczniowie przyszli do nas wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klas starszych tłumaczyli co i dlaczego znajduje się na danym stoliku, omawiali swoje stroje oraz opowiadali maluchom o prezentowanych krajach. Było dużo śmiechu i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Po powrocie do swoich klas uczniowie klas młodszych wykonywali maskotki Dnia Języków Obcych, które wzięły udział w specjalnie dla nich zorganizowanym konkursie na Maskotkę DJO klas młodszych.

Przyszli do nas również Goście ze Szkoły Podstawowej Nr 144. Klasy 6b oraz 6g wzięły udział w prezentacji stanowisk. Oglądali flagi, mapy, dowiadywali się ciekawostek o muzyce, strojach, jedzeniu, atrakcjach turystycznych, itp. Zagłosowali również na, ich zdaniem, najlepsze stanowisko. Wybrali swoich faworytów - stanowiska Grecji i Brazylii.

Uczniowie SP 144 wzięli także  udział w zabawach w języku angielskim oraz języku niemieckim zorganizowanych specjalnie dla nich. Po zajęciach był poczęstunek – mnóstwo słodyczy, cukierków i pysznych ciastek.

Następnie wrócili na salę gimnastyczną, gdzie odbywał się pokaz mody wiosennej – The Spring Fashion Show. Uczniowie GM 37 oraz SP 77 prezentowali modę dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Było mnóstwo śmiechu i radości. Po pokazie mody nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na Maskotkę DJO klas starszych  oraz na najlepsze stanowisko wg uczniów SP 144– naszych gości. Ich wybór  spotkał się z ogromną radością wygrywających.

To był wesoły i rozwijający dzień. Przeżyte chwile emocji i oglądane obrazy pozostaną na długo w naszej pamięci.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych dziękuje wszystkim za świetną zabawę i solidne przygotowanie do konkursów.

Oto wyniki Dnia Języków Obcych:

Kl. 4a   - Quizy

1. Łukasz Płatek, Jakub Kurowski, Anna Zielińska

Kl. 7a  - Quizy

1. Daniel Bigos, Wiktoria Adamska

Kl. 8a - Quizy i Konkurs o Londynie

1. Marcelina Wesołowska i Kamil Konopka

Konkurs o Australii dla klas trzecich gimnazjum:

1. 3b Czajęcka Dagmara, Gamrat Kamila

1.   3e Sykucki Filip, Baranowski Mikołaj, Średniawa Dariusz

2.   3e Hajdon Sebastian, Biela Wiktoria, Ochwat Kacper

3.   3b  Leżoń Mariusz, Pietras Jarosław