Dzień Języków Obcych

, Języki obce, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

Dzień Języków Obcych

24 marca, w piątek, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym dniu wszystkie zespoły klasowe prezentowały stroje, tradycje, kuchnię, śpiew czy taniec wybranych krajów świata – europejskich – jak Szwecja, Hiszpania czy Francja; anglojęzycznych - jak Wielka Brytania, USA czy  Australia i tych bardziej egzotycznych - jak Indie, Chiny czy Japonia. Pięknie przystrojone sale i zabawne, kolorowe przebrania przyprawiały o zawrót głowy. Każda klasa miała okazję wykazać się wiedzą o swoim kraju, jego znanych postaciach, oraz zaprezentować narodowy okrzyk podczas spotkania na sali gimnastycznej. Uczniowie wzięli również udział w quizach wiedzy o krajach anglojęzycznych lub innych quizach językowych, w konkursie piosenki anglojęzycznej oraz wykonywali indywidualne prace plastyczno-językowe, związane z tematyką danego kraju.

To był niezapomniany dzień radości i zabawy, w którym poznawaliśmy ciekawostki z różnych stron świata i uczyliśmy się zrozumienia dla innych tradycji i kultur.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, których zaangażowanie przyczyniło się do uświetnienia tego dnia.

Zespół Języków Obcych