Dzień Języków Obcych

, Języki obce, Aktualności

W piątek 27 styczna 2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, do którego w minionym tygodniu wszyscy gorliwie się przygotowywali.

Dzień rozpoczął się od konkursów słownikowych z języka angielskiego i niemieckiego, w których startowali uczniowie wszystkich klas.

Następnie wszystkie klasy wraz z wychowawcami przygotowywały w swoich salach plakat pt. „Our dream holiday destination”. Tymczasem na sali gimnastycznej trwały już przygotowania do prezentacji wylosowanych wcześniej krajów.

Na poziomach klas pierwszych i drugich odbyły się także konkursy wiedzy europejskiej oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Natomiast uczniowie klas trzecich kręcili film w języku angielskim.

Punktem kulminacyjnym tego dnia był konkurs piosenki obcojęzycznej, w którym wystąpiły wszystkie klasy naszego gimnazjum. Mogliśmy usłyszeć znane i lubiane przeboje m. in. „Life is life”, "Sweet dreams", Lemon tree”, Me too” czy „The story of my live”. Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie, a stanowiska prezentujące kraje uginały się od przeróżnych smakołyków i rekwizytów.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w Waszej pamięci.

A już niebawem wyniki konkursów!

Nauczyciele języków obcych