Dzień Języków Obcych - edycja 2018

, Języki obce, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

W piątek 19 styczna 2018 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, do którego  wszyscy gorliwie się przygotowywali oraz na który z niecierpliwością czekali.

Dzień rozpoczął się od konkursów na Dobieranie Słów w językach angielskim i niemieckim. W konkursach tych startowali uczniowie wszystkich klas starszych.

Następnie wszystkie klasy wraz z wychowawcami zeszły na salę gimnastyczną gdzie wzięły udział w konkursie na literowanie Spelling Bee oraz na szybkie i bezbłędne mówienie tzw. łamańców językowych w języku angielskim Twist Me. Poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki i bardzo trudnym okazało się wyłonienie zwycięzców.

Następnie uczniowie udali się do swoich sal gdzie brali udział w konkursach z na Ilustrację Przysłów w Języku Angielskim – klasa 7a.Klasy II oraz III wzięły udział w konkursach sprawdzających wiedzę o danym obszarze językowym – klasy II w Konkursie Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych, klasy III w Konkursie Wiedzy O Krajach Niemieckojęzycznych.

Tymczasem na sali gimnastycznej trwały przygotowania do prezentacji wylosowanych wcześniej krajów -  Konkurs Na Najpiękniejsze Stanowisko oraz Konkurs na Najpiękniejszy Plakat.

O godzinie 10:00 gościliśmy uczniów klasy 1a oraz gości z przedszkoli, którzy przyszli do nas na Dni Otwarte Szkoły. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1a mogli oglądnąć prezentowane stanowiska, porozmawiać ze starszymi kolegami, wziąć udział w sesji zdjęciowej z uczniami klas starszych prezentujących stroje narodowe danych krajów oraz zapoznać się z kulturą prezentowanych krajów.

Uczniowie klas starszych również mieli możliwość oglądnięcia pięknie przygotowanych stanowisk oraz mogli zagłosować na najpiękniejsze stanowisko i najładniejszy plakat. Przyznano nagrody publiczności na dwóch poziomach wiekowych.

Punktem kulminacyjnym tego dnia był konkurs  Rap Me, w którym wystąpiły wszystkie starsze klasy naszej szkoły. Uczniowie prezentowali śmieszne wierszyki, do których wcześniej musieli opracować układy muzyczne i choreograficzne.

Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie, a stanowiska prezentujące kraje uginały się od przeróżnych smakołyków i rekwizytów.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w Waszej pamięci.

A już niebawem wyniki konkursów!

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

Zapraszamy na fotorelację do galerii!