Dzień Języków Obcych i Dzień Otwarty Gimnazjum!

, Języki obce, Aktualności

11 lutego 2016 r. odbył się w naszym Gimnazjum Dzień Języków Obcych połączony z Dniem Otwartym. Z tej okazji zaplanowano szereg inicjatyw związanych z nauką języka angielskiego i niemieckiego. W tym roku do udziału w Dniu Języków Obcych zaprosiliśmy uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej Nr 85. Wzięli oni udział w grach i zabawach językowych prowadzonych przez uczniów klasy 1 e i 3 b, a także uczestniczyli w pokazach krajów prezentowanych przez uczniów naszej szkoły. Wszystkie prezentacje zasłużyły na gorące brawa: jury nie miało łatwego zadania w wyłonieniu zwycięzców na poziomach klas. Oceniano stroje, rekwizyty, potrawy przygotowane przez uczniów oraz ogólne wrażenie przedstawień. Ponadto każda klasa wzięła udział w konkursie piosenki obcojęzycznej oraz obejrzała film w oryginalnej wersji językowej: klasy I i II zobaczyły film o Londynie, a klasy III film pt. „The real Story of Thanksgiving”.Można było również spróbować swych sił w indywidualnym konkursie plastycznym na maskotkę Dnia Języków Obcych.

A oto wyniki poszczególnych konkursów:

Tu wyniki konkursu na prezentacje:

Klasy 1

1 miejsce – 3b

2 miejsce – 3a

3 miejsce – 3d

Konkurs na „Maskotkę DJO”

1 miejsce - Aleksandra Chrąściel 2e
2 miejsce - Kacper Pająk 2d
3 miejsce - Aleksandra Pawlina 2e

wyróżnienia: Ewelina Markowska 2e, Weronika Dąbroś 1e, Daria Cichoń 3c, Julia Chicewicz 2e, Kamila Tomera 3c, Aleksandra Kuzera 3b

Film anglojęzyczny – konkurs: