Dzień Otwarty w Instytucie Goethego

, Języki obce, Aktualności

Takiej okazji nie mogli zaprzepaścić uczniowie naszej szkoły, którzy interesują się językiem niemieckim. W sobotę 24 września reprezentanci Gimnazjum nr 37 udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego instytutu. Czekały ich tam liczne atrakcje: gry, zabawy, quiz z pytaniami w języku niemieckim oraz degustacja czekolady i precli. Nasi uczniowie wzięli również udział w animacjach językowych, w których musieli wykazać się znajomością słownictwa niemieckiego. Wszyscy dobrze się bawili. Organizatorami wyjścia były p. Agnieszka Kruk i p. Marta Piaszczyk.

Dzień Otwarty Instytutu obchodzony jest co roku w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Nasza szkoła również włącza się z tę akcję. 23 września zorganizowaliśmy wystawę prac wykonanych przez uczniów w konkursie pt. "Zachęć kolegę swego do nauki języka obcego". Wystawę można oglądać na I piętrze naszej szkoły. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w nadchodzącym tygodniu.