, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

W poniedziałek 13 października 2008 r.w naszej szkole świętowalismy Dzień Patrona.

Klasy I i II uczestniczyły w mszy świętej i złożyły kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II.
W szkole odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Następnie na apelu rozdano medale dla zwycięzców jesiennej spartakiady, która miała miejsce kilka dni wcześniej.
Na zakończenie wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami na lekcjach poświęconych patronowi szkoły oraz papieżowi Janowi Pawłowi II.  (zobacz zdjęcia)

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum obchodzili Dzień Patrona w miejscu męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe – odwiedzili obóz Auschwitz – Birkenau. Przed ścianą śmierci oraz symbolicznym pomnikiem w Birkenau zapalili znicze i złożyli kwiaty, aby w ten sposób oddać hołd wszystkim pomordowanym w obozie.
Wizyta w tym miejscu była dla wszystkich wielkim przeżyciem i okazją do wielu ważnych refleksji. (zdjęcia)