Dzień św. Franciszka 2018 pod hasłem „Klisze pamięci”

, Wolontariat, Aktualności

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października na placu przy Bazylice św. Franciszka w Krakowie, odbył się Dzień św. Franciszka. W wydarzeniu tym udział wzięli nasi wolontariusze, a na scenie pojawili się uczniowie Naszej Szkoły nagrodzeni w konkursie plastycznym prezentującym postać św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Tematyka wydarzenia związana była z prezentacją niezwykłej i unikatowej na skalę światową wystawy „Klisze Pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja, więźnia nr 432 z I transportu do obozu koncentracyjnego Auschwitz, która mieści się w Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach.

Można było obejrzeć fragmenty wystawy Mariana Kołodzieja ukazujące sylwetkę św. Maksymiliana Marii Kolbego, jako więźnia obozu Auschwitz. Wystawie towarzyszyła projekcja filmu „Między piekłem a Niebem.Wizja Auschwitz w twórczości Mariana Kołodzieja” .

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: warsztatów artystycznych, zabaw, rywalizacji sportowych, malowania twarzy i portretowania w strojach zakonnych. Rozstrzygnięto też konkurs na portret św. Maksymiliana Marii Kolbego.

To wszystko dzięki zaangażowaniu i zgranej pracy Fundacji Brat Słońce i wolontariuszy, którzy przybyli również spoza Krakowa. Byli wśród nich skauci, harcerze, uczniowie, studenci, nauczyciele....