Dzień Życzliwości inscenizacja pt „W Lesie”

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Dzień Życzliwości inscenizacja pt „W Lesie”

Samorząd Szkolny zainicjował  obchody Dnia Życzliwości i Dobrego  Słowa. Uczniowie z klasy 2a postanowili przygotować z okazji tego dnia niespodziankę w formie przedstawienia. Wprawdzie już wcześniej uczyli się ról z podręcznika, ale akcja dobrego słowa zmotywowała nas do wystawienia tego przedstawienia dla młodszych kolegów i koleżanek. Inscenizacja o tematyce jesienno –ekologicznej wzbogacona została piosenkami ,dekoracją oraz pięknymi strojami. Uczniowie z klas młodszych oglądali przedstawienie z wielkim zaciekawieniem Dzięki temu przedstawieniu uczniowie mogli dowiedzieć się jak należy zachowywać się w lesie. Dowiedzieli się, że zwierzęta zamieszkujące las bardzo boją się złych zachowań dzieci. Poza wartościami edukacyjnymi uczniowie mogli poświęcić czas na integrację  z młodszymi kolegami i koleżankami. Było to bardzo wychowawcze działanie na rzecz kolegów.