Festiwal Zawodów

, Niecodzienne wydarzenia, Aktualności

22 marca br. uczniowie klas trzecich będą uczestniczyli w organizowanym przez Samorząd Województwa Małopolskiego

Festiwalu Zawodów w hali Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie.

Podczas Festiwalu uczniowie techników i szkół zawodowych prezentują nabywane przez nich umiejętności zawodowe na 130 stoiskach, przygotowanych we współpracy z przedsiębiorcami. Uczniowie kończący gimnazjum, zyskują w ten sposób okazję do zobaczenia „żywych zawodów”, czyli pracy realnie wykonywanej przez osoby specjalizujące się w danej dziedzinie. Mogą oni obserwować pracę w warunkach sprzętowych zbliżonych do autentycznych, mogą sami spróbować wykonać jakieś zadanie np. z zakresu mechaniki, mogą doświadczyć na sobie efektów pracy usługowej, czy degustować wykwintne wyroby gastronomiczne. Co szczególnie istotne, Festiwal pozwala uczniom nie tylko przyjrzeć się zawodom, których naukę biorą pod uwagę. Festiwal Zawodów poszerza ich horyzonty rozważań zawodowych o branże i specjalizacje, których nie znali wcześniej z tradycji rodzinnej czy najbliższego otoczenia. Wiele ścieżek zawodowych nabiera tu kształtu realnych możliwości. Tym bardziej, że uczniowie mają możliwość skonsultować je z doradcami zawodowymi obecnymi na Festiwalu.

Szósta edycja „Festiwalu Zawodów” odbędzie się w dniach 22-24 marca 2018 r. w hali Expo  przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Wstęp bezpłatny.

Opracowane na podstawie www.malopolska.pl/ksztalcenie-i-doradztwo-zawodowe/festiwal-zawodow/festiwal-zawodow-2018

Alicja Czudec-Czyrnecka