Globalne Wioski Świata

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

Globalne Wioski Świata

W dniu 15.09.2022r wszystkie klasy pierwsze wyruszyły na pierwszą wycieczkę zorganizowaną przez wychowawców do Globalnych Wiosek Świata znajdujących się na ul. Tynieckiej 39.
Na około trzech hektarach powierzchni mogliśmy zobaczyć niemal cały świat - arktyczne igloo, indiańskie tipi, czy papuaski dom na palach. Wszystkie te miejsca są nam strasznie odległe, jednak dzięki temu ich poznawanie było bardzo fascynujące dla dzieci.
Na początku naszej przygody w Wioskach Świata przenieśliśmy się do Ameryki i Afryki, gdzie na własne oczy zobaczyliśmy ghańską wioskę, dotknęliśmy słonia i poznaliśmy afrykańskich wojowników. Na szczególną uwagę zasługiwały również wykonane ręcznie przez amerykańskie i afrykańskie dzieci - zabawki. W Australii zagraliśmy na bębnie, odwiedziliśmy bambusowy dom na palach, poleżeliśmy na hamaku i dodatkowo przymierzyliśmy cały szereg spódniczek! Wykonane przez mieszkańców ozdoby i biżuteria robią naprawdę ogromne wrażenie.
W Mongolii mogliśmy  oglądać jurtę - mongolski dom, zobaczyliśmy też igloo i indiańską wioskę, a w niej charakterystyczne tipi, prawdziwe indiańskie pióropusze. Ostatnim punktem w Wioskach Świata jest Ameryka Południowa - tutaj słuchaliśmy szumu wodospadu, spotkaliśmy lamę i zajrzeliśmy do peruwiańskiej chaty.
Wioski Świata to jednak nie tylko park, w którym możemy zobaczyć domy z innych kontynentów. To także miejsce, w którym dowiedzieliśmy się więcej o ich mieszkańcach i problemach, z jakimi muszą zmagać się każdego dnia. Jest to więc jednocześnie wspaniała lekcja empatii i zrozumienia nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych odwiedzających.

Fotorelacja w galerii.