Gry z literaturą, czyli „Zadyma” na szkolnym korytarzu – happening w wykonaniu uczniów kl. 3a

, Z codziennika humanisty, Aktualności

We wtorek 31.05 na długiej przerwie  miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie zapowiadane od kilku dni tajemniczymi plakatami. Uczniowie kl. 3a przedstawili zgromadzonym na korytarzu pierwszego piętra uczniom i nauczycielom przygotowany przez siebie teatralny happening pt. „Zadyma”. Przedstawienie przygotowane w oparciu o fragment „Romea i Julii” Williama Szekspira miało w niekonwencjonalny, zaskakujący  sposób ukazać atrakcyjność  literackiej klasyki. Młodzi aktorzy, wykorzystując niezwykłą scenerię zdarzeń, chcieli zainteresować kolegów i koleżanki szkolnymi lekturami.

Spektakl jest efektem realizacji przez uczniów pod opieką p. Grażyny Kiełb projektu gimnazjalnego pt. Gry z literaturą, czyli czy lektura szkolna może być atrakcyjna dla gimnazjalisty?

„Zadymę”, a także wiele innych uczniowskich przedstawień, będzie można obejrzeć w czasie XXIX Przeglądu Małych Form Teatralnych. Serdecznie zapraszamy w czwartek 2. 06.2016 r.!