I my tam byliśmy, czyli nasi pierwszoklasiści w Kotlinie Kłodzkiej i Pradze

, Z codziennika humanisty, Aktualności

I my tam byliśmy...
W poniedziałek z samego rana zebraliśmy się przed szkołą. Kiedy wreszcie przyjechał nasz autokar, po zapakowaniu bagaży i zajęciu miejsc, niecierpliwie oczekując na przygodę,  odjechaliśmy.
Po kilkugodzinnej jeździe autokarem, dotarliśmy do pierwszego punktu programu, czyli kopalni złota w Złotym Stoku. Przewodnik opowiedział nam o wielu bardzo interesujących rzeczach. Na zakończenie zwiedzania mieliśmy okazję pojechać kolejką i poczuć jak prawdziwi górnicy.
Następnie udaliśmy się do rezerwatu Błędne Skały. Było to miejsce wyjątkowo piękne i niepowtarzalne. Podczas spaceru pomiędzy skałami momentami było naprawdę bardzo wąsko, należało bardzo uważać, aby się nie zaklinować. Zmęczeni i głodni pojechaliśmy do hotelu Straszny Dwór w Zieleńcu na obiad i odpoczynek. Wieczorem wychowawczynie zorganizowały dla nas rozmaite gry, zabawy oraz konkurs na najlepszą mumię.
Kolejnego dnia, we wtorek, po wczesnej pobudce i śniadaniu wyruszyliśmy do Pragi – stolicy Czech. Zwiedzając jedno z najpiękniejszych europejskich miast, mogliśmy podziwiać królewskie Hradczany, Zamek Praski, w którym obecnie urzęduje prezydent, Most Karola, Staromiejski Rynek, Katedrę św. Wita, Stare Miasto, Małą Stranę oraz wiele innych, wspaniałych zabytków Pragi. Wieczorem wróciliśmy do Zieleńca.
Ostatniego dnia naszej wycieczki, ponownie przekraczając czeską granicę, skierowaliśmy się do Teplickiego Skalnego Miasta. Najpierw trasa wiodła przez las, a następnie zaczęły się ukazywać niesamowite, gigantyczne masywy skalne. Każdy miał swoją nazwę, która nawiązała do ich niepowtarzalnego kształtu np. Orzeł, Herb Słowacji, Wykałaczka Karkonosza, Łabędź czy Niedźwiedź. Wszyscy byli zachwyceni tym magicznym miejscem. Wracając do Polski, każdy obowiązkowo kupił czeską kofolę i słodycze.
Zobaczyliśmy też  Kaplicę Czaszek w Czermnej, która zbudowana była z prawdziwych ludzkich czaszek i kości. Później przejechaliśmy do pobliskiej Kudowy Zdrój, na spacer po mieście i pięknym Parku Zdrojowym.
Pełni niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa. Ta wycieczka na długo pozostanie we wspomnieniach pierwszoklasistów:
,,Ta wycieczka była naprawdę fantastyczna, dowiedziałam się wielu nowych, interesujących rzeczy i  zintegrowałam się z moimi rówieśnikami” – Oliwia Zielińska
,,Było bardzo fajnie, a zwłaszcza wieczorne rozgrywki w UNO z nauczycielkami” – Ola Marzec
,,Wycieczka była niesamowita, ponieważ było bardzo wesoło” – Weronika Szot
 ,,Wycieczka bardzo podobała mi się, ponieważ miło spędziłam czas z klasą 1a i moją 1e. Najbardziej podobały mi się zabawy integracyjne i zwiedzanie Pragi.” – Paulina Soja
,,Bardzo żałuję, że nie mogłem pojechać na tę wycieczkę. Opowieści  moich kolegów i koleżanek o zwiedzanych miejscach były bardzo ciekawe.” – Filip Sykucki

Oliwia Zielińska z kl. I e