JESTEM EKO – KSZTAŁTUJĘ ŚRODOWISKO W KRAKOWIE

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

JESTEM EKO – KSZTAŁTUJĘ ŚRODOWISKO W KRAKOWIE

W klasie 1c zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce ekologicznej. Zajęcia odbywały się w III częściach.

Podczas pierwszej części, uczniowie zapoznali się z negatywnymi konsekwencjami używania plastiku.

Drugie zajęcia dotyczyły resztek jedzenia – co z nimi zrobić? Został poruszony temat dokarmiania dzikich zwierząt.

Trzecia część zwróciła uwagę uczniów na istotną rolę pszczół w ekosystemie.

Uczniowie pracowali w grupie rozwiązując zadania na dany temat. Dzieciom we wszystkich zajęciach towarzyszyła Wiewiórka Ola – maskotka, która przyznawała drużynom punkty w postaci żołędzi. Oprócz tego, maskotka odwiedzała dzieci w domu, gdzie razem robili coś dobrego dla środowiska. Jakie to były rzeczy? Można je podziwiać w kronice ekowizyt do której dzieci wklejały zdjęcia, na których został uwieczniony dobry uczynek na rzecz środowiska.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez uczniów plakatu na konkurs (organizowany przez Urząd Miasta Krakowa) pt. „ JESTEM EKO – KSZTAŁTUJĘ ŚRODOWISKO w KRAKOWIE”. Nagrodą w konkursie była publikacja zwycięskich zdjęć w formie kalendarza na rok 2020. Plakat klasy 1 c znalazł się wśród nagrodzonych prac.

Podczas ostatnich zajęć, każde dziecko otrzymało odblask w kształcie ekoWiewiórki.