Klasa 1a w Muzeum Inżynierii Miejskiej

, Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna

W środę 24 stycznia klasa I A wybrała się na zajęcia do Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Na początki uczniowie oglądali kultowe modele polskiego Fiata 125p. Dowiedzieli się, że ten samochód był obiektem marzeń wielu osób i doskonale służył prywatnym właścicielom. Model wykorzystywany był również jako taksówka, karetka pogotowia ratunkowego, wóz milicyjny, a nawet limuzyna i samochód wyścigowy.

Później doskonale bawili się na wystawie ,,Wokół koła”. Po zapoznaniu z opisami i instrukcjami samodzielnie obsługiwali stanowiska tematyczne – jeździli rowerem o kwadratowych kołach, budowali basztę, podnosili 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, a także windę napędzaną kołem deptakowym.

Na koniec wzięli udział w warsztatach ,,Poznajemy Układ Słoneczny”. Obejrzeli prezentację i wykonali proste doświadczenia. Szczególne emocje wzbudziło wykonanie wulkanu, którego wybuch był efektowny, ale wcale niegroźny.

Zapraszamy do galerii!